Кошик
233 відгуків
+380 (98) 934-24-08
+380 (98) 895-67-52
+380 (66) 866-17-08
Металопрокат та композиційні матеріали від компанії Рібер

Шпаківні

Коли не було великих міст, пташки не знали проблем із облаштуванням своїх жител, вони просто селилися у дуплах дерев. Міста росли, дерева вирубували, і виникла проблема, де птахам жити, де гніздитися. На допомогу птахам прийшли дбайливі люди, які змайстрували пташині будиночки з підручних матеріалів. Так з'явилася перша шпаківня.

Чому шпаківня? А ще пташиний будиночок називають синичник. Можливо, ці назви виникли через те, що шпаки та синиці першими прилітають провесною, і їм ніде жити.

Будиночки для птахів стали з'являтися на деревах і навіть стовпах, вони виготовляються з різних матеріалів, часом їх фарбують і стежать, щоб там завжди був корм.

Найпростіше шпаківню купити, але, якщо є бажання, її можна зробити своїми руками.

Маленькі тонкощі виготовлення шпаківні
Як зробити шпаківню, щоб у ній жили птахи, щоб вони виробляли потомство і прилітали з року в рік? Виявляється, будиночки для птахів традиційної прямокутної форми відрізняються розмірами і від цього з'явилися додаткова назва шпаківні - синичник, в якому заселяються синички, мухоловки, горіхвістки та інші маленькі птахи.

Звичайна шпаківня являє собою прямокутний ящик, зверху накритий плоским або двосхилим дахом, збоку якого вирізане віконце - льоток.
Важливо знати, що шпаківня не повинна виготовлятися з ідеально оструганих дощок, адже пташка повинна і в будиночку за щось чіплятися, щоб переміщатися по стінках.
Шпаківню бажано прикріпити на довгій жердині, і близько льотка зробити жердинку.
Довга жердина дозволить примотати будиночок до дерева, не поранивши його цвяхами. З дротом зручніше потім знімати шпаківню для фарбування та очищення.
Для довговічності будиночки для птахів покриваються морилкою або фарбують фарбою без гострого запаху, для безпеки зовнішній вигляд годівниці не повинен привертати увагу.
Від кріплення будиночка залежить життя птахів
При кріпленні шпаківні слід врахувати, що кішки не проти поласувати пташками, тому нижній край жердини бажано обмотати колючим дротом. Якщо шпаківня буде розміщуватися на дереві, то слід подбати, щоб біля нього не було товстих гілок, якими ті ж коти зможуть дістатися до лотка.

Для приготування годівниці для птахів найзручніше купити вже готові заготовки, представлені в інтернеті, і просто зібрати будиночок.

ГалереяСписок

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner